Matematyczne Preteksty 2020

 

Dyplom za bardzo duże umiejętności dostrzegania matematyki wokół siebie i używania jej do rozwiązywania problemów praktycznych otrzymali uczestnicy konkursu Matematyczne Preteksty.

ENGLISH HIGH FLIER i DEUTSCHFREUND

Wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu z Języka Angielskiego  ENGLISH  HIGH FLIER oraz  Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

Zwycięstwo w "51 Ojcowskiej Złotej Jesieni"

Tradycyjnie już, na początku października młodzież naszej szkoły rywalizuje z młodzieżą szkół krakowski, oraz z obszaru wyżyny krakowsko-częstochowskiej w konkursie „Ojcowska Złota Jesień”. Konkurs ten ma formę drużynowego rajdu. Na wyznaczonych stanowiskach młodzież wykazuje się wiedzą ogólną dotyczącą OPN, rozpoznaje chronione gatunki roślin i zwierząt – na podstawie zdjęć, a także wykazuje się wiedzą na temat obiektów występujących w Parku.

Z wielką satysfakcją informujemy o wynikach.

Matematyczne Preteksty

Dyplom za bardzo duże umiejętności dostrzegania matematyki wokół siebie i używania jej do rozwiązywania problemów praktycznych otrzymali uczestnicy konkursu Matematyczne Preteksty.

Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureatka półfinału regionalnego

 

Konkurs corocznie organizuje Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie pod patronatem Głównego Geologa Kraju. Tegoroczna jubileuszowa XX edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”.

XVII Powiatowe Zawody Matematyczne i nasz sukces


W tegorocznej, siedemnastej, edycji Powiatowych Zawodów Matematycznych wzięło udział 127 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbywają się one co roku w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego i współorganizowane są przez nauczycieli matematyki szkół powiatu myślenickiego.  W Starostwie Powiatowym, 1. kwietnia, najlepsi matematycy odebrali nagrody i dyplomy.

Zwycięstwo w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

Klaudia Sroka z klasy 2T zdobyła 1 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej organizowanym przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. 

Zdobyliśmy 5 indeksów Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Uczniowie Technikum Turystyczno - Gastronomicznego klasy 4T: Izabela Kozieł, Patrycja Mizera, Andrzej Szczepaniec, Michał Marczyk i 4K: Natalia Verbivska w dniach 18-19.03 2019 r. brali udział w XXIII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu  25 marca 2019 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się 64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI. To kolejna edycja najstarszego i posiadającego najwyższą renomę w Polsce konkursu recytatorskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące lokaty:

Sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

 

W bieżącym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły brali udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się  Maciej Garbień ( kl.3A), Patrycja Jabłońska  (kl.3T) oraz Mateusz Brandys (kl1 A.). W finale  (dnia 15.02.19) musieli oni zmierzyć się  z testem sprawności językowych oraz wykazać się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych.

zsp.edu.pl