Struktura szkoły

Zespół Szkół 
MAŁOPOLSKA SZKOŁA GOŚCINNOŚCI
im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18
tel. +48 12 272 04 24
fax  +48 12 272 12 46
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.zsp.edu.pl

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach to placówka z tradycjami lecz pełna innowacji, otwarta na przemiany cywilizacyjne i prężnie rozwijająca się.

Struktura szkoły obejmuje:

 • Technikum Turystyczno – Gastronomiczne:
  • technik hotelarstwa,
  • technik organizacji turystycznej
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
 • II Liceum Ogólnokształcące,
 • Szkołę Policealną Turystyki i Zdrowia (terapia zajęciowa, opiekun medyczny)
 • Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
 • Internat

Na terenie Szkoły znajduje się kompleksowo wyposażona, multimedialna sala konferencyjna i aula ze sceną, w której odbywają się nie tylko uroczystości szkolne, ale także gale (np. Gala Dziennika Polskiego), szkolenia czy wydarzenia specjalne. Społeczność szkolna bardzo chętnie korzysta ze stołówki szkolnej a zmodernizowany internat może gościć prawie 100 osób
w komfortowych pokojach.

Szkoła posiada nowocześnie wyposażone pracownie praktycznej nauki zawodu - hotelarskie i gastronomiczne, gdzie uczniowie odbywają zajęcia praktyczne, a także doskonalą swoją profesję pod okiem gości specjalnych – szefów kuchni cenionych restauracji i prestiżowych hoteli - na warsztatach i pokazach.

Małopolska Szkoła Gościnności współpracuje z ekspertami i wielu takich zatrudnia (m.in. szef kuchni, barista). Ponadto organizowane są w szkole liczne kursy, począwszy od barmańskich, przez warsztaty z podstaw sommelierstwa, baristyki, carvingu, masażu leczniczego, aż po arteterapię i język migowy.

Placówka współpracuje ze szkołami z Austrii, Francji, Niemiec, Węgier, Chorwacji uczelniami wyższymi oraz partnerami biznesowymi z kraju i ze świata (m.in. Unilever, Farutex), dzięki czemu uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich preferencji zawodowych. Odbywają praktyki w luksusowych hotelach (m.in.Sheraton, Novotel, Holiday Inn, Hilton) i restauracjach nie tylko w Polsce, ale i w krajach całej Europy (m.in. Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Islandii).

Kompleks budynków szkolnych przeszedł generalną modernizację (wartą prawie 12mln złotych), aby stać się najnowocześniejszą szkołą w Małopolsce, a może i w całej Polsce.

Małopolska Szkoła Gościnności serdecznie zaprasza w swoje gościnne progi!

zsp.edu.pl