Strój galowy

 

Odbiór stroju galowego/zawodowego odbywać się będzie w bibliotece szkolnej według następującego harmonogramu:

 

25.09.2019 r. (środa):

9:00 – 9:30 – klasa 1A
9:30 – 10:00 – klasa 1B
10:00- 10:30 – klasa 1C
10:30 – 11:00 – klasa 1D

 

26.09.2019 r. (czwartek):

9:00 – 9:30 – klasa 1E
9:30 – 10:00 – klasa 1G
10:00 – 10:30 – klasa 1Gg
10:30 – 11:00 – klasa 1Kg

 

27.09.2019 r. (piątek)

9:00 – 9:30 – klasa 1H
9:30 – 10:00 – klasa 1Hg
10:00 – 10:30 – klasa 1T
10:30 – 11:00 – klasa 1Tg

W przypadku niedopasowania stroju, firma Garnitex zapewnia poprawki krawieckie, które można zgłaszać w dniach 30.09 i 1.10 2019 r. w godzinach 9:00 – 11:00 w bibliotece szkolnej (aby zgłosić strój do poprawki należy go mieć ze sobą).


 

 

REGULAMIN SZKOLNEGO STROJU GALOWEGO/ZAWODOWEGO 
W ZS MSG  IM. TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO 
W MYŚLENICACH.
 

  1. Strój galowy/zawodowy obowiązuje wszystkich uczniów szkoły w wyznaczone dni („Eleganckie poniedziałki”) oraz w dni uroczyste. Dniami uroczystymi w szkole są: Rozpoczęcie Roku Szkolnego, Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości, 3 – maja, Dzień Patrona szkoły,  Zakończenie Roku Szkolnego.
  2. Strój galowy/zawodowy obowiązuje również podczas konkursów przedmiotowych, olimpiad etapu szkolnego, gminnego i wyższych, a także wszystkich wydarzeń zewnętrznych, podczas których uczeń reprezentuje szkołę.
  3. Strój galowy dla klas licealnych składa się z:

- szytej na miarę, granatowej marynarki z poszetką z wyhaftowanym logotypem szkoły;

- eleganckiej białej koszuli z kołnierzykiem i mankietami męskiej dla chłopców/damskiej dla dziewcząt;

- granatowych, materiałowych spodni z kantką dla chłopców/granatowej ołówkowej spódnicy do kolan dla dziewcząt;

- cienkich rajstop dla dziewcząt, preferowany kolor cielisty;

- bordowego krawata;

- eleganckich/wizytowych butów dla chłopców (typu mokasyny) i elegancki butów na płaskim obcasie dla dziewcząt (typu baleriny)

4. Strój zawodowy dla klas Technikum składa się z:

- szytej na miarę, granatowej kamizelki z poszetką z wyhaftowanym logotypem szkoły;

- eleganckiej białej koszuli z kołnierzykiem i mankietami męskiej dla chłopców/damskiej dla dziewcząt;

- granatowych, materiałowych spodni z kantką dla chłopców/granatowej ołówkowej spódnicy do kolan dla dziewcząt;

- bordowego krawata;

- eleganckich/wizytowych butów dla chłopców (typu mokasyny) i elegancki butów na płaskim obcasie dla dziewcząt (typu baleriny)

5. Uczeń zobowiązany jest do godnego noszenia  szkolnego stroju galowego/zawodowego, dbania o jego czystość, schludność i estetyczny wygląd.

6. Uczeń w wyjątkowych sytuacjach może przyjść do szkoły w stroju innym niż szkolny strój galowy/zawodowy tj. w stroju uroczystym (biała bluzka/koszula i granatowa lub czarna spódnica/spodnie) po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą. Zasady dotyczące koszuli, spodni, spódnicy, krawatu i obuwia pozostają w tej sytuacji bez zmian.

7. W przypadku uchylania się od  obowiązku noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego uczniowie nie mogą uzyskać wyróżnienia na koniec roku szkolnego, a maksymalną oceną z zachowania jest ocena dobra.

8. Do kontroli przestrzegania przez uczniów zasad noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego zobowiązani są wszyscy nauczyciele, a w szczególności wychowawcy.

9. Noszenie szkolnego stroju galowego/zawodowego sprawdza nauczyciel na pierwszej lekcji danej klasy w dniu wyznaczonym do noszenia stroju galowego/zawodowego (poniedziałek). Odnotowuje brak szkolnego stroju galowego/zawodowego przy sprawdzaniu obecności, wpisując negatywną uwagę do dziennika LIBRUS.

Podczas wyznaczonych dni uroczystych, akademii, imprez szkolnych wychowawca osobiście sprawdza przygotowanie uczniów do uroczystości. Brak szkolnego stroju galowego/zawodowego odnotowuje w dzienniku LIBRUS w postaci uwagi negatywnej.  Na koniec półrocza wychowawca zlicza każdorazowy brak szkolnego stroju galowego/zawodowego. Jeżeli uczeń w ciągu półrocza przyszedł do szkoły bez mundurka od 2 do 3 razy to skutkuje to obniżeniem oceny półrocznej z zachowania do dobrej, od 4 – do 6 do poprawnej, więcej niż  7  razy  skutkuje to obniżeniem oceny z zachowania do oceny nieodpowiedniej.

10. Dyrekcja szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Pomocy Szkole „Małopolska” przy Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności  na koniec każdego semestru nagradza klasę, w której przestrzegano zasad noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego w 100%. Nagroda ma charakter finansowy – jest to dofinansowanie wycieczki lub wyjścia klasy.

DO POBRANIA

Prezentacja dotycząca szkolnego stroju galowego/zawodowego (*pdf)

Regulamin szkolnego stroju galowego (*pdf)

 

/fot.J.Kaleta/

Edycja AK
12.09.2019 r.

zsp.edu.pl