Librus - najważniejsze informacje

 

 Szanowni Państwo, 


w związku z uruchomieniem nowej aplikacji mobilnej Synergia (na smartfony i tablety) dla Rodziców i Uczniów oraz zmianami w polityce użytkowania aplikacji mobilnych wprowadzonych w bieżącym roku szkolnym, przedstawiamy poniżej kilka kluczowych dla Państwa informacji. Prosimy o zapoznanie się z nimi, ponieważ pytania dot. aplikacji mobilnej mogą pojawić się ze strony Rodziców czy Uczniów, np. podczas wywiadówek szkolnych.

Pierwsza część wiadomości zawiera wyjaśnienie najważniejszych kwestii związanych z aplikacją mobilną Synergia. W drugiej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

 

 1. Dostęp Rodzica i Ucznia do pełnej funkcjonalności rozwiązania LIBRUS Synergia przez stronę WWW (https://synergia.librus.pl) jest bezpłatny w ramach wykupionej przez szkołę licencji.

 2. Dostęp przez stronę mobilną dostosowaną do smartfonów i innych urządzeń mobilnych (https://m.synergia.librus.pl) do wszystkich jej funkcji jest bezpłatny w ramach wykupionej przez szkołę licencji.

 3. Dostęp przez przeglądarkę internetową do standardowej wersji serwisu, a więc pełnej funkcjonalności rozwiązania LIBRUS Synergia (https://synergia.librus.pl) jest bezpłatny na każdym urządzeniu mobilnym (np. smartfon, tablet) w ramach wykupionej przez placówkę licencji.

 4. Aplikacja mobilna Synergia instalowana na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) dla Rodziców oraz Uczniów, będąca alternatywnym sposobem dostępu do danych na urządzeniu mobilnym, udostępniana jest bezpłatnie. Aplikację można pobrać z dedykowanego dla danego systemu operacyjnemu sklepu (np. Google Play, App Store).

 5. Rodzic/Uczeń chcący korzystać z aplikacji mobilnej jako uzupełniającego kanału dostępu do danych w LIBRUS Synergia, może korzystać z dwóch wariantów usługi:  

  1. wariant Dostęp do e-dziennika – bezpłatnie, zgodnie z rozporządzeniem MEN,

  2. wariant Mobilne dodatki – odpłatnie.

 

Więcej informacji na temat tych wariantów znajduje się na stronie: https://synergia.librus.pl/aplikacjemobilne

 

 1. W ramach bezpłatnego wariantu Dostęp do e-dziennika każdy Rodzic i Uczeń otrzymuje w aplikacji mobilnej dostęp do wszystkich informacji niezbędnych z punktu widzenia prawa i wymogów MEN (w tym np. ocen, frekwencji czy planu lekcji).

 2. Wariant Mobilne dodatki wprowadza udogodnienia w korzystaniu z aplikacji Synergia przez telefon komórkowy czy tablet (urządzenia mobilne). Wpływa on na wygodę użytkowania, m.in. poprzez wysyłanie dodatkowych powiadomień (które są znacznie tańszą alternatywą np. do płatnych wiadomości SMS) czy wyświetlanie Zadań domowych oraz Wiadomości bezpośrednio w aplikacji mobilnej, bez potrzeby uruchamiania przeglądarki internetowej w telefonie. Wariant Mobilne dodatkinie jest konieczny, aby korzystać z wszystkich funkcji dziennika elektronicznego na urządzeniu mobilnym, gdyż…

 3. … z większości funkcji zawartych w wariancie Mobilne dodatki Rodzic i Uczeń mogą korzystać na urządzeniu mobilnym bezpłatnie w sposób opisany w punktach 2-3.

 4. Poprzednia aplikacja mobilna o nazwie e-Dziennik&Synergia została wygaszona, o czym wszyscy korzystający z niej Użytkownicy zostali poinformowani odpowiednio wcześniej. Powodem wyłączenia starych aplikacji była decyzja o zaprzestaniu wspierania systemu e-Dziennik (systemu będącego poprzednikiem rozwiązania LIBRUS Synergia), któremu była ona dedykowana.

 

TABELA PODSUMOWUJĄCA
Dostęp do rozwiązania LIBRUS Synergia za pomocą różnych urządzeń (Rodzice i Uczniowie)*W przypadku aplikacji mobilnej wybrane jej funkcje zawarte w Mobilnych dodatkach podlegają opłacie, tak jak np. płatne są SMS-y w usłudze SMSInfo.

 

LIBRUS - NAJCZĘSTSZE PYTANIA & ODPOWIEDZI

zsp.edu.pl