Strój galowy
REGULAMIN SZKOLNEGO STROJU GALOWEGO/ZAWODOWEGO
W ZS MSG IM. TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO
W MYŚLENICACH.
- Strój galowy/zawodowy obowiązuje wszystkich uczniów szkoły w wyznaczone dni („Eleganckie poniedziałki”) oraz w dni uroczyste. Dniami uroczystymi w szkole są: Rozpoczęcie Roku Szkolnego, Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości, 3 – maja, Dzień Patrona szkoły, Zakończenie Roku Szkolnego.
- Strój galowy/zawodowy obowiązuje również podczas konkursów przedmiotowych, olimpiad etapu szkolnego, gminnego i wyższych, a także wszystkich wydarzeń zewnętrznych, podczas których uczeń reprezentuje szkołę.
- Strój galowy dla klas licealnych składa się z:
- szytej na miarę, granatowej marynarki z poszetką z wyhaftowanym logotypem szkoły;
- eleganckiej białej koszuli z kołnierzykiem i mankietami męskiej dla chłopców/damskiej dla dziewcząt;
- granatowych, materiałowych spodni z kantką dla chłopców/granatowej ołówkowej spódnicy do kolan dla dziewcząt;
- cienkich rajstop dla dziewcząt, preferowany kolor cielisty;
- bordowego krawata;
- eleganckich/wizytowych butów dla chłopców (typu mokasyny) i elegancki butów na płaskim obcasie dla dziewcząt (typu baleriny)
4. Strój zawodowy dla klas Technikum składa się z:
- szytej na miarę, granatowej kamizelki z poszetką z wyhaftowanym logotypem szkoły;
- eleganckiej białej koszuli z kołnierzykiem i mankietami męskiej dla chłopców/damskiej dla dziewcząt;
- granatowych, materiałowych spodni z kantką dla chłopców/granatowej ołówkowej spódnicy do kolan dla dziewcząt;
- bordowego krawata;
- eleganckich/wizytowych butów dla chłopców (typu mokasyny) i elegancki butów na płaskim obcasie dla dziewcząt (typu baleriny)
5. Uczeń zobowiązany jest do godnego noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego, dbania o jego czystość, schludność i estetyczny wygląd.
6. Uczeń w wyjątkowych sytuacjach może przyjść do szkoły w stroju innym niż szkolny strój galowy/zawodowy tj. w stroju uroczystym (biała bluzka/koszula i granatowa lub czarna spódnica/spodnie) po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą. Zasady dotyczące koszuli, spodni, spódnicy, krawatu i obuwia pozostają w tej sytuacji bez zmian.
7. W przypadku uchylania się od obowiązku noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego uczniowie nie mogą uzyskać wyróżnienia na koniec roku szkolnego, a maksymalną oceną z zachowania jest ocena dobra.
8. Do kontroli przestrzegania przez uczniów zasad noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego zobowiązani są wszyscy nauczyciele, a w szczególności wychowawcy.
9. Noszenie szkolnego stroju galowego/zawodowego sprawdza nauczyciel na pierwszej lekcji danej klasy w dniu wyznaczonym do noszenia stroju galowego/zawodowego (poniedziałek). Odnotowuje brak szkolnego stroju galowego/zawodowego przy sprawdzaniu obecności, wpisując negatywną uwagę do dziennika LIBRUS.
Podczas wyznaczonych dni uroczystych, akademii, imprez szkolnych wychowawca osobiście sprawdza przygotowanie uczniów do uroczystości. Brak szkolnego stroju galowego/zawodowego odnotowuje w dzienniku LIBRUS w postaci uwagi negatywnej. Na koniec półrocza wychowawca zlicza każdorazowy brak szkolnego stroju galowego/zawodowego. Jeżeli uczeń w ciągu półrocza przyszedł do szkoły bez mundurka od 2 do 3 razy to skutkuje to obniżeniem oceny półrocznej z zachowania do dobrej, od 4 – do 6 do poprawnej, więcej niż 7 razy skutkuje to obniżeniem oceny z zachowania do oceny nieodpowiedniej.
10. Dyrekcja szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Pomocy Szkole „Małopolska” przy Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności na koniec każdego semestru nagradza klasę, w której przestrzegano zasad noszenia szkolnego stroju galowego/zawodowego w 100%. Nagroda ma charakter finansowy – jest to dofinansowanie wycieczki lub wyjścia klasy.
DO POBRANIA
Prezentacja dotycząca szkolnego stroju galowego/zawodowego (*pdf)
Regulamin szkolnego stroju galowego (*pdf)
/fot. J.Kaleta/
Edycja AK
12.09.2019